HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

V. Folklorní festival "SENIOŘI 2005"

Vinařský areál Plže v Petrově, 21. května 2005
21. května 2005 se uskuteční již 5. ročník zajímavého folklorního festivalu "Senioři 2005", který se koná v přitažlivém prostředí vinařského areálu Plže v Petrově.
Petrov
První festival seniorů se uskutečnil v roce 2001. Předcházelo mu setkání tří skupin "vysloužilců" ze souborů Danaj (Strážnice(, Velička (Velká nad Veličkou) a Hradišťan (Uherské Hradiště). Vznikl z potřeby bývalých tanečníků, zpěváků a hudebníků folklorních souborů, kteří dnes už nedělají folklor aktivně, ale rozhodně nechtějí úplně zahálet. Vytvořili tradici nového typu festivalu, který neměl v České republice zastoupení. Pořadatelé se setkali s mohutným ohlasem z řad bývalých členů souborů a v závěru každého ročníku je již plně obsazen festival následující. Příkladem Petrova se nechali inspirovat pořadatelé v Liptále, v Rožnově pod Radhoštěm, ale také na Myjavě a v Povážské Bystrici. Festival má podporu na Obecním úřadě v Petrově, obci s bohatou vinařskou tradicí. V obci je na osmdesát vinných sklepů, tvořících areál s názvem Plže, který v naší zemi nemá obdobu.
Pořadatelé festivalu kladou důraz především na to, aby byl dostatek času na společné besedování, zpívání a muzicírování. Na setkání těch, kteří se kdysi často setkávali na folklorních festivalech, ale v poslední době, třeba i několik desítek let, k tomu neměli příležitost.
Program bude zahájen v sobotu 21. května v 15 hodin. Vystoupí v něm soubory Starší Velička z Velké nad Veličkou, Doliňáci ze Starého Města, senioři souboru Hadař z Červeného Kostelce, senioři souboru Bača z Valašského Meziříčí, ženy souboru Spinek z Vnorov, senioři souboru Radošov z Veselí nad Moravou, Ženský pěvecký sbor z Ratíškovic a Mužský sbor z Kunovic, zahraničními hosty budou tentokrát Senioři souboru Skaličan ze Skalice, Possonium z Bratislavy a instrumentalista Stano Kohútek z Bratislavy. Po skončení programu bude následovat společná zábava při zúčastněných hudbách. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení a degustace vín, otevřeny budou také soukromé vinné sklepy.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení regionu Strážnicko - Veselsko - Horňácko, soubor Danaj a Obec Petrov ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Festival dále podporují firmy Alnus, Kařák, Oseva a Velkopopovický Kozel.
S použitím materiálů T. Pálenské připravil Jiří Pokorný, 17.5. 2005
Petrov
Foto: P.Sochor
Kontakt: Tatiana Pálenská, tel. 603968326, palenska@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Petrov
Zveřejněno 18.05.2005 v 00:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA