HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Setkání cimbálových muzik Valašského království ve Frenštátě pod Radhoštěm

Ve dnech 20. a 21. května 2005 se konal ve Frenštátě pod Radhoštěm hudební festival "Setkání cimbálových muzik Valašského království" s mezinárodní účastí lidových hudeb.
Setkání cimbálových muzik Valašského království
Setkaly se zde cimbálové muziky Valašska, aby seznámily širší veřejnost se svou bohatou činností a zároveň předvedly divákům, jak se rozvíjí na Valašsku tradiční folklor. Toto setkání přiblížilo návštěvníkům nejen lidovou píseň Valašska, ale i folklor jiných regionů, které souvisí s valašskou kulturou Karpatského oblouku. Cílem hudebního festivalu bylo podpořit rozvoj dětských, mládežnických a dospělých lidových muzik a propagovat lidovou kulturu, folklor a lidové tradice trojmezí Polska, Slovenska a Moravy.
Již po čtvrté se na hudebním festivalu představily dětské muziky. Letos jich bylo šestnáct a z celého regionu se předvedlo168 dětí. To určitě zaručuje i kontinuitu jedinečných bohatých lidových tradic Valašska. Děti a návštěvníky přišla v pátek 20. května pozdravit i královna matka Valašského království Jarmila Šuláková svým sólovým vystoupením. V sobotu se hlavního pořadu zúčastnilo 16 dospělých lidových hudeb, ve kterých vystoupilo 160 účinkujících a diváci měli možnost porovnat lidové písně ze Slovenska, Polska a Valašska.
Věříme, že všichni si odnesli z prosluněného Frenštátu hodně krásných zážitků.

Radomír Golas, ředitel festivalu

Setkání cimbálových muzik Valašského království
Frenštát pod Radhoštěm. Cimbálovky 2005 -020
Setkání cimbálových muzik Valašského království

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

30.05.2005 v 20:51Tonda Novotný

Byl to pro mne krásný zážitek vidět tolik nezištně zapálených lidí toužících udělat radost ostatním. Díky všem, kteří tuto akci připravili.


Zveřejněno 23.05.2005 v 15:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA