HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jubilejní 10.ročník Karlovarského folklorního festivalu

Karlovy Vary 2. - 4. září 2005
Tisková zpráva
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Ve dnech 2. - 4. září 2005 proběhl v Karlových Varech jubilejní 10. ročník Karlovarského folklorního festivalu. Jeho pořadateli jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a karlovarskou organizací Obce Slováků v Čechách. Záštitu nad festivalem tradičně převzali primátor Karlových Varů Zdeněk Roubínek a hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.
Organizátoři pozvali na jubilejní festival vynikající soubory: Úsměv z Horní Břízy, Krušnohor Chomutov, Valašský vojvoda Kozlovice, který nedávno reprezentoval lidové umění naší republiky na světové výstavě v japonském Aichi, soubor Mbunda, což jsou v České republice žijící afričtí bubeníci z republiky Kongo, exotický soubor Umělecké akademie Shanxi z Číny, Jánošík ze Slovensa, soubory Lipa a Dúha z Budapešti a Malého Kerese, soubor Dviženije ze severního Uralu, z Německa přijely soubory De Gockeschen Jocketa a vogtlandská dechovka Wisentataler Blasmusik. Samozřejmě nemohl chybět ani pořádající soubor Dyleň, zastoupený hned několika věkovými skupinami.
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Celá akce byla zarámována jarmarkem lidových řemesel a tradičními Porcelánovými slavnostmi. Početná byla také řada oficiálních hostů v čele s předsedou FOS ČR panem Pšenicou, zástupkyněmi Ministerstva kultury ČR, diplomatů atd.
Organizátoři věnovali přípravě jubilejního ročníku veliké úsilí. Odměnou za to jim bylo krásné počasí v průběhu celé akce. Prosluněné Karlovy Vary ožily krásou lidových krojů, hudby a tance, a to hned na pěti scénách ve městě. Kromě toho se ještě konaly komponované pořady v karlovarském muzeu Zlatý klíč, v Poštovním dvoře a v přírodním amfiteátru pod nedalekým hradem Loket. Vyvrcholením festivalu byl Galaprogram, jedinečné setkání všech zúčastněných souborů ve Velkém sálu Thermalu. Více než tisícovka diváků právem aplaudovala strhujícím výkonům tanečníků a muzikantů a veškerá hodnocení Galaprogramu probíhala v superlativech, přičemž odborníci oceňovali hlavně dramaturgii celého festivalu a vysokou uměleckou úroveň všech zúčastněných souborů. Tři dny s folklorem utekly jako voda, ale diváci i pořadatelé si z těchto dnů odnášejí samé radostné pocity.

Mgr. Eva Hanková, členka festivalové rady
hankovi@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.09.2005 v 20:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA