HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Javoráček v Písku, Javor v Lomnici

Víkend 18. a 19. srpna 2006 se soubory Javor a Javoráček
Doba prázdnin a dovolených dává pochopitelně zelenou času trávenému s rodinou a tak se většina amatérských spolků a souborů potýká s problémy, zda se vůbec sejde alespoň skupina schopná dát dohromady nějaký program. U nás tomu není jinak a proto se v tomto ročním období účastníme akcí, které jsou předem plánovány a počítáme s nimi při rozvržení svých rodinných dovolených a dětských táborů (někdy to taky nevyjde!). Některá vystoupení jsme z těchto důvodů nuceni odmítnout, ale nedá se nic dělat.
Festival v Bavorsku jsme absolvovali 21. - 23. července, 13. srpna jsme byli hosty na Dni zdravého života v Bad Grosspertholzu - Faseldorfu a další v řadě plánovaných termínů byly 18. a 19. srpen.
V pátek se Javoráček účastnil Mezinárodního folklorního festivalu v Písku, kterého se vedle domácích souborů účastnily také zahraniční hosté z Irska, Itálie, Izraele, Maďarska, Mexika, Rakouska a Portugalska
Dětem bylo věnováno právě páteční odpoledne a své programy předvedly v Palackého sadech. Představilo se celkem 6 dětských souborů. Lomničtí javoráčci si svá pásma Hajha husy a Líto, líto užívali a bylo to na jejich projevu vidět. Se zájmem pak sledovali programy ostatních souborů.
Písek
Písek
Myslím, že se nám v Písku všem líbilo. Prošli jsme si historickou část města, ochutnali píseckou zmrzlinu a vše podtrhl příjemný kulturní zážitek. Všechny děti vzorně reprezentovaly nejen Javoráček a Lomnici, ale také své rodiny, bez jejichž podpory (tentokrát hlavně řidičských průkazů) bychom se do Písku nedopravili.
Javor v Písku
Javor v Písku
Písek
V sobotu dopoledne se na domácí půdě v Lomnici sešel pro změnu dospělý Javor. Za pravého poledne jsme vystupovali na úvod 1. Mezinárodního festivalu dechových hudeb a snad právě proto, že někteří z nás právě dorazili z dovolené (nebo si na pár hodin odběhli z dovolené) nebo po nemoci, jsme se do téměř hodinového programu pustili s opravdovým elánem. Ostatně i všechny dechové hudby ( Šumavanka, Jihočeští rodáci, Domažličanka, Lidečanka, Keramička, Cimbálová hudba L. Pavluše), které se představily publiku si své koncerty užívaly. Nám nejbližší byla asi Domažličanka - rozhodně mají prim v povolání svých zpěváků - kdo se může pochlubit, že s ním zpívají soudkyně a starosta obce? Z jiného soudku byla moravská cimbálovka!
Všem kdo přijeli a přišli bylo v Lomnici dobře a počasí nám také přálo, protože liják spustil s uklizením posledního hudebního nástroje!
Festival finančně podpořil jihočeský kraj.

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz
mbozovska@knih-lo.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 22.08.2006 v 22:08 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA