HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Vinaři se opět utkají o titul šampióna

TISKOVÁ ZPRÁVA
Slovácké slavností vína a otevřených památek
Vinaři Mařatice mají v těchto dnech plné ruce práce. Ke starostem s dozrávající úrodou ve svých vinohradech totiž opět přibyly povinnosti spojené s přípravou prestižní výstavy vín, která je každoročně vyvrcholením Slováckých slavností vína a otevřených památek. Ty hostí Uherské Hradiště společně s Národním zahájením Dnů evropského dědictví druhý zářijový víkend.
A stejně jako premiérově v minulém roce, půjde i letos o soutěžní výstavu. Ještě více se tak umocní skutečnost, že většina vín, které jednotlivé obce zapojené do pořádání slavností na tuto výstavu "nominují", se již dříve dobře umístila na některém z místních koštů. "Na výstavě vín se objeví vzorky od Napajedel až po Strážnici. Ty pak doplní vína ze Bzence, Skalice a Popic," informoval Bohuslav Jež, předseda občanského sdružení Vinaři Mařatice.
Kromě toho, že o shromáždění vzorků z jednotlivých obcí byli požádáni pořadateli Slováckých slavností vína a otevřených památek starostové a místostarostové zúčastněných obcí, Vinaři Mařatice dávají možnost přihlásit se na výstavu také všem ostatním, kteří by nebyli ať již z jakýchkoliv důvodů osloveni. "Sběr vzorků bude probíhat ve čtvrtek 30. a v pátek 31. srpna vždy od 17 do 20 hodin v kulturním domě v Mařaticích," přidal přesné instrukce Jež.
Vlastní degustace je letos naplánována na tom samém místě již v pondělí 3. září 2007. K odbornému posouzení vín byli přizvání zkušení degustátoři ze širokého okolí. Ti pomocí stobodového hodnotícího systému vyberou nejen vína, která se budou moci chlubit zlatou medailí, ale především Šampióna Slovácka v bílých a červených vínech. Po loňském triumfu Ryzlinku rýnského (2003, výběr z hroznů) od vinařské společnosti Žerotín ze Strážnice a Zweigeltrebe (2003, výběr z hroznů) z vinařství VÍNO Jakubík ze Zlechova tak bude Slovácko netrpělivě očekávat svého nového šampióna. Těmi loňskými si totiž letos připijí čestní hosté nejen během pátečního slavnostního večera, ale také během sobotního oficiálního zahání slavností i Dnů evropského dědictví.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedním z největších národopisných festivalů v České republice. Lotos jde již o pátý ročník, který je zároveň hostitelem Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Hlavním přispěvatelem slavností je uherskohradišťská Nadace Děti - kultura - sport, jejímž zřizovatelem je pan Ivo Valenta.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ
22. srpna 2007

Více informací:
Michal Dvouletý
tiskový mluvčí Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Loňským Šampiónem Slovácka se v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek stalo víno Zweigeltrebe, ročník 2003, výběr z hroznů z vinařství VÍNO JAKUBÍK ze Zlechova.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.08.2007 v 23:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA