HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Na Horňácku rozřšiřují kulturní akce

Velká nad Veličkou- Díky vypsání dotací z Místní akční skupiny Horňácko a Ostrožsko se mohou ještě letos těšit v příhraničním regionu na tři zcela nové kulturní-folklorní akce.
"Bylo by škoda, abychom nepodali pomocnou ruku, kde se v současnosti přetěžko hledají sponzoři. Krizi v kultuře nesmíme dovolit. Vedle Velké jsem ještě vyzval s nápadem něčeho nového zorganizovat i kulturní činovníky v okolních obcích," tvrdí kulturní aktivista a iniciátor Antonín Vrba. "26. září plánujeme v centru regionu setkání vypravěčů s názvem-Humor-koření našeho života, při kterém hodláme "oživit" vzpomínkou jednoho z nejslavnějších osobností vypravěčského "kumštu" na Moravě Vaška Mlýnka z Kuželova.
Na 17. října jsem oslovil Sdružení za obnovení Suchovskéj republiky uspořádat setkání harmonikářů a heligonkářů. K účasti na obou akcích již nyní hledáme a tímto vyzýváme z Horňácka, Ostrožska a ze slovenských Kopanic-nepohrdneme však ani z jiných regionů, především nové "obyčejné umělce," z řad hospodských sedánek či společenských akcích, které bychom chtěli dostat účinkovat na pódium. 22. listopadu uspořádá pořad Drapte, drapte drapulenky v Javorníku místní pěvecký ženský sbor.
Mikroregion HORŇÁCKO
Určitě velmi zajímavý kulturní projekt s názvem Stáří o lásce, mládí o smrti podpořený Jihomoravskou komunitní nadací připravuje Vrba s pražským umělcem Vladimírem Mertou. Program měl dát dohromady několik folklorních rodin z tří až čtyř generací. "Jasno mám akorát v tom, že akce musí proběhnout do konce roku. Jelikož je na Slovácko v kulturní termínovce doslova nabito, hledám ještě nějaký volnější termín a hlavně sonduji folklorní místo pro uspořádání, kde chodí hodně diváků. Zvažuji Kyjov, Břeclav, Ostrožskou Lhotu, Uherské Hradiště, Hluk či Uherský Brod. Na Horňácku pravděpodobně ne, protože zde zase takový zájem místní veřejnosti není, jak se zdá přespolním i když by si to tento proslavený folklorní region určitě více zasloužil," dodává a míní organizátor Veličan Tonda Vrba.

(red, Velká nad Veličkou)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Mikroregion HORŇÁCKO
Zveřejněno 31.05.2009 v 17:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA