HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ZPĚVÁČCI - VIII. ročník celostátní přehlídky dětských sólových zpěváčků lidových písní

11. až 12. května 2002 - Velké Losiny
Ve dnech 11. až 12. května 2002 se již tradičně uskuteční VIII. ročník celostátní přehlídky dětských sólových zpěváčků lidových písní Zpěváčci ve Velkých Losinách. Hlavním pořadatelem akce je Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Českým rozhlasem, obcí a lázněmi Velké Losiny, Olomouckým krajem a Hanáckým folklorním sdružením. Záštitu nad přehlídkou již tradičně přebírá mistr Peter Dvorský a senátor P ČR Adolf Jílek a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.
Přehlídky se zúčastní 50 nejlepších dětských amatérských zpěváčků z České republiky (výběrovými koly však projde na 5.000 dětí) a dále hosté ze Slovenska - vítězové obdobné soutěže Slávik, nad níž má patronát také Peter Dvorský), ale i pozvaní dětští reprezentanti Maďarska, Německa, Polska a Rakouska. Předpoládá se, že finalisty budou doprovázet tři vybrané lidové hudby (jedna interprety českých písní, druhá zástupce severomoravských regionů a třetí reprezentanty jižní Moravy - Slovácka). Odborná porota vyhodnotí prvních deset nejlepších zpěváčků.
O tradičně vysoké úrovni celostátní přehlídky svědčí i pravidelný zájem Českého rozhlasu, který jako spolupořadatel zabezpečuje i ozvučení, alé také Slovenského rozhlasu o živé nahrávky z celé akce, které jsou pak využívány v jejich vysílání po celý rok.
Vyvrcholením akcí, zaštiťovaných mistrem Dvorským, tedy českých Zpěváčků a slovenského Slávika v roce 2002, bude 21. září v Kongresovém centru II. společný česko-slovenský gala koncert Zpěváček - Slávik, nad nímž společenskou záštitu převezme senátor Ivan Havlíček. Tohoto galakoncertu se zúčastní jako host také houslový virtuóz Pavel Šporcl a 7 nejlepších účastníků přehlídky Zpěváčci 2002 ve Velkých Losinách, 7 vítězů slovenské celostátní přehlídky Slávik 2002 a děti smluvních partnerů Folklorního sdružení České republiky z Maďarska, Německa, Polska a Rakouska. Tentokrát děti doprovodí profesionální hudební tělesa Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Brno a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu. Z tohoto gala koncertu bude pořízena ve spolupráci s Českým rozhlasem veřejná nahrávka ( I. společný gala koncert Zpěváček - Slávik se uskutečnil v loňském roce 23. září 2001 v Bratislavě, veřejnou nahrávku zabezpečoval Slovenský rozhlas).
Následující den 22. září 2002, také v Kongresovém centru, naváže na gala koncert Zpěváčků samostatný koncert Petra Dvorského, na který si mistr přizve jako hosty vedle Pavla Šporcla pěvkyni Evu Urbanovou, a také ty nejlepší z nejlepších z gala koncertu Zpěváček - Slávik 2002.

Platnost obrázku vypršela.

zleva: Štefan Zima, Zdeněk Pšenica, Peter Dvorský

Platnost obrázku vypršela.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 04.03.2002 v 13:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA