HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

28. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"

20. až 23. června 2002 - Lázně Bělohrad
Ve dnech 20. až 23. června pořádají Městský úřad Lázně Bělohrad, Soubor písní a tanců Hořeňák ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky, Krajským úřadem v Hradci Králové a Folklorním sdružením České republiky pořádají pod záštitou místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Zdeňka Vojíře 28. ročník Slavností písní a tanců "Pod Zvičinou".
Tradičních národopisných slavností se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory z Jablonce nad Nisou, Vrchlabí, Břeclavi a Valašských Klobouků.
Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory z Holandska, Litvy, Maďarska a Slovenska.
Program festivalu již tradičně zahrnuje výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad, vystoupení v lázeňském areálu, animovaná vystoupení v zámeckém parku, večerní pořad lidových hudeb na zámeckém nádvoří, mši svatou, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem a samozřejmě propagační akce zahraničních souborů v okolních městech a obcích. K vrcholům slavností bude patřit III. ročník taneční soutěže "Polka Rallye", který se uskuteční v sobotu 22. června 2002 ve 14:00 hod. před bělohradským zámkem, a hlavní program festivalu, který proběhne jako obvykle v přírodním amfiteátru v Bažantnici v neděli 23. června 2002 ve 14:00 hod. Gala programu bude hodinu před tím předcházet průvod všech zúčastněných souborů městem.
Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 22. června 2002 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v sobotu 22. června 2002 v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.
Bližší informace lze získat v městském informačním středisku, nám. K. V. Raise 160, 507 81 Lázně Bělohrad, tel.: 0434-692520, m.0607665153 fax: 0434-692210, e-mail: hoska.tour@tiscali.cz.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA