HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

EVA URBANOVÁ, PETER DVORSKÝ, ZPĚVÁČCI A SLÁVICI

21. a 22. září 2002 v Kongresovém centru Praha

Platnost obrázku vypršela.

P.Dvorský mezi hosty přehlídky Zpěváčci
Ve dnech 21. a 22. září 2002 se v Kongresovém centru Praha uskuteční dva zajímavé koncerty, které upoutají především milovníky zpěvu a lidového umění. Netradičně se na nich setkají pěvecké veličiny první kategorie - Eva Urbanová a Peter Dvorský - s těmi, které možná pěvecká kariéra teprve čeká: s vítězi celostátních přehlídek dětských zpěváků lidových písní v Česká a ve Slovenské republice v roce 2002, pořádaných pod názvy "Zpěváčci" a "Slávik Slovenska". Toto setkání účinkujících různých kategorií není náhodné. Mistr Peter Dvorský každoročně zaštiťuje uvedenou slovenskou soutěž a letos již po druhé převzal záštitu také nad celostátní přehlídkou zpěváčků, která se konala ve dnech 11. - 12. května ve Velkých Losinách. Po několikaleté spolupráci se pořadatelé obou soutěží dohodli na společné prezentaci nejlepších účastníků. Vloni se jejich společný koncert uskutečnil v Bratislavě a letos účastníky poprvé přivítá Praha.
První z koncertů "Zpěváček - Slávik" se koná v sobotu 21. září od 17,30 hod. v Malém sále Kongresového centra Praha. Vystoupí v něm po sedmi nejlepších z celostátních přehlídek ve Slovenské a v České republice s lidovými písněmi, se kterými se jich zúčastnili. Budou je doprovázet Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka a Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno pod vedením Michala Gani.
Druhý koncert pod názvem "Eva Urbanová a Peter Dvorský zpěváčkům a slávikům" se koná v neděli 22. září 2002 v 19,30 hod. v Kongresovém sále Kongresového centra Praha. Eva Urbanová a Peter Dvorský se v něm představí s klasickým repertoárem za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK s dirigentem Rastislavem Štúrem. Hosty tohoto koncertu budou opět někteří z dětských zpěváků za doprovodu obou zmíněných orchestrů lidových nástrojů.
Pořadateli obou koncertů jsou Folklorní sdružení ČR, Kongresové centrum Praha, Park Praha 2002, Zpěváčci ČR a Slávik SR ve spolupráci s MŠMT ČR, MK ČR, Českým rozhlasem, Českou televizí, Magistrátem hl. města Prahy, Krajským úřadem Středočeského kraje a regionálními sdruženími FoS ČR. Koncerty se konají pod záštitou senátora Ivana Havlíčka a Mistra Petra Dvorského. Koncerty podporují CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sdružení Tradice ČR, Národné osvetové centrum Bratislava, a Folklórna únia na Slovensku.

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 26.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA