HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

SETKÁNÍ S FOLKLÓREM

Hradec Králové a Hrádek u Nechanic 23.-24.8.2002
V Hradci Králové a na Hrádku u Nechanic se bude opět zpívat, tancovat a juchat při melodiích lidových písniček z různých koutů Evropy. Letos totiž se již počtrnácté uskuteční Folklórní festival s mezinárodní účastí SETKÁNÍ S FOLKLÓREM. Pořadatelem a organizátorem tohoto festivalu je královéhradecký soubor Kvítek, jehož zřizovatelem je Městský dům dětí a mládeže, spolupořadateli jsou Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Folklórní sdružení České republiky. Festival se koná za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR, pod záštitou hejtmana královéhradeckého kraje Ing. Pavla Bradíka.
Na letošním ročníku festivalu se představí tyto soubory: Slovácký Podlužácký krůžek z Tvrdonic (budeme moci obdivovat jejich nádherné sváteční kroje), jistě pro nás středoevropany atraktivní soubor z města Ovar v Portugalsku, litevský soubor Gijele z Kaunasu, spřátelený soubor Zlatňanka ze Zlatých Moravců na Slovensku a domácí soubor Kvítek.
Chcete tyto soubory vidět a slyšet? Přijďte se tedy v pátek 23. srpna podívat na průvod všech zúčastněných souborů, který protančí městem od budovy Magistrátu až do Jiráskových sadů. Tam úderem 17. hodiny bude festival zahájen již tradiční znělkou "Vokolo Hradce". Budou-li se Vám soubory líbit, můžete s nimi pobýt ještě od 20. hodiny na pěší zóně. V sobotu bychom rádi našim hostům ukázali krásy historického Hradce a potom je pozvali na osvěžení do některé hospůdky na starém městě. Vy si v sobotu 24. srpna můžete udělat výlet na zámek Hrádek u Nechanic, kde budou soubory vystupovat se svým programem od 15. do 17. hodiny.
Doufejme, že festivalu bude přát počasí a že "mokré varianty": v Hradci Králové Medium na Moravském předměstí a druhý den Kulturní dům v Nechanicích zůstanou nevyužity.
Takže už víte, kam o víkendu v pátek 23.8. a v sobotu 24.8. za kulturou. Pořádající soubor Kvítek uvítá, když mu své dojmy z festivalu sdělíte. Třeba na adrese: http://www.volny.cz/kvitek.hk.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.08.2002

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA