HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

13. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL BRNO 2002

Ve dnech od 28.srpna do 1.září 2002 se koná v Brně XIII. Mezinárodní folklorní festival Brno´02. Ve čtyřech festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční folklorní soubory z Jižní Ameriky, Asie a Evropy. Celkem se festivalu zúčastní více 40 folklorních kolektivů (1040 účinkujících).
ZELINKA Milan
Festival bude zahájen tradičně úvodním koncertem v divadle CED Husa na provázku ve čtvrtek 29. srpna v 19 hodin.
V pátek se diváci mohou podívat v 15,00 na náměstí Svobody na program zahraničních souborů, večer v 19,00 potom na nádvoří Staré radnice na hudební pořad "Muzikanti hrajte" ne ve stejnou dobu v amfiteátru v Řečkovicích na "Malý výlet do minulého století aneb Není tanec jako tanec", na stejném místě o půl hodiny později začíná pořad "Putování folklorními chodníčky", který vyvrcholí okolo 22,00 a přejde do volné zábavy s muzikami přítomných souborů.
V sobotu ráno v 9,30 program pokračuje průvodem krojovaných v centru města (trasa průvodu Mečová, Dominikánská, Strobrněnská, Zelný trh, Kapucínské nám., Masarykova, Jánská, Poštovská, Kobližná, náměstí Svobody. Na průvod naváže první pořad dětských folklorních souborů "Ta naša dědina", který má plánovaný začátek na 11,00 hod (pódium na nám. Svobody). Odpoledne pokračujeme ve 14,00 na Karlově nám. V Líšni, kde diváci mohou spatřit chasu z Líšně při jejich tradičních hodech, které zpestří svým programem některé zahraniční soubory. Diváci v centru města mohou navštívit pódium na Staré radnici, kde v 16,00 hod zahájí program "Zasela sem bazaličku..." věnovaný životnímu jubileu významné folkloristky PhDr,. Věře Kovářů a v 19,30 potom na nádvoří Nové radnice pořad "Zasaď strom..." věnovaný dalšímu jubilantovi, Mgr. J.M. Kristovi, zakladateli festivalu, který své životní jubileum oslaví několik dní po skončení festivalu. Po skončení večerního koncertu následuje, jako každým rokem "Beseda u cimbálu s výukou tanců z Mexika a Polska".
Nedělní programovou náplň zahájíme ve 14,00 na Nové radnici druhým dětským pořadem "Dřevo javorové a jiné", a v 15,00 hodin se mohou diváci z Bystrce a okolí podívat ve Společenském centru na program "Veselo je u muziky". Třináctý ročník festivalu uzavře závěrečný pořad "V Brně na Štymberku...", který začíná v 17,30 na nádvoří Nové radnice.Mimo to se zástupci všech souborů zúčastní přijetí primátorem Statutárního města Brna a někteří vyjedou na vystoupení do Frenštátu pod Radhoštěm.
Ze zahraniční přislíbily účast na festivalu folklorní soubory z Japonska, Maďarska, Mexika, Německa a Polska z České republiky budou zastoupeny soubory Bartošův soubor písní a tanců ze Zlína, Brněnský Valášek, Bystrouška z Bílovic nad Svitavou, Černovická krojovaná skupina, Dolinečka ze Starého Města, Iskerka z Brna, Jánošíček z Brna, Kašava z Lukova, Kopaničár ze Starého Hrozenkova, Křenováček z Křenovic u Slavkova, Líšňáci a Líšňáček z Brna, Lučina z Brna, Májek a Májíček z Brna, Mánes z Prostějova, Martínek z Vážan nad Litavou, Maryjánek ze Zlína, Poľana z Brna, Púčik z Brna, Rozmarýn z Újezdce u Luhačovic, Slovácký krúžek a Slováček z Brna, Tanečnica z Brna, Trnka z Vyškova, Vrčka za Šlapanic a VUS Ondráš Brno. Dále se v pořadech objeví skupina tanečníků z Lipova a z Velké nad Veličkou, Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky, cimbálová muzika Lačho Hangos z Brna, cimbálová muzika Rozmarýn z Brna, Řečkovická třináctka, sólisté ze souboru Olšava z Uherského Brodu s Lubomírem Málkem, manželé Průtkovi ze Zlína a sólisté verbíři - účastníci soutěže "O nejlepšího tanečníka ve verbuňku" ve Strážnici.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Sdružení přátel folkloru v Brně, Statutární město Brno, Folklorní sdružení České republiky. Záštitu nad festivalem převzali ministr dopravy a spojů Milan Šimonovský, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a primátor Statutárního města Brna Petr Duchoň. Festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Úřadů městských částí Brno - Bystrc, Brno - Líšeň a Brno - Řečkovice a Mokrá Hora.
Mezinárodní folklorní festival Brno je festivalem CIOFF a IOV.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.08.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA