HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

9. mezinárodní folklorní festival
FRÝDEK - MÍSTEK 2003

18. až 22.červen 2003 TISKOVÁ ZPRÁVA
Letos se již po deváté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek.
Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M a Goodwill-vyšší odborná škola s.r.o. F-M.
Festival je pořádán pod osobní záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského.
V době od 18. do 22. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Kunčicemi p.O., v Hukvaldech a v Ostravě. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 22.6.2003 v 16.00 hod. v kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 18.6.2003 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 17.30 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech devět souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod městem. Od 9.00 hod. až do pozdních hodin večerních předvedou své umění jednotlivé soubory. V neděli od 9.00 hod. až do doby odpoledního Galakocertu se opět na Náměstí Svobody vystoupí devět souborů. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Radost z Pardubic, Lipina z Vracova, Malá Jasénka ze Vsetína, Havířovské babky z Havířova, Valašký Vojvoda a Valášek z Kozlovic, Pilky z Lhotky, Četynka, Čeladná a CM Vojtek z Ostravy, Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Graj, Rozmarýn a Hendi z Frýdku - Místku. Zahraničí reprezentují soubory Grupo de Coros y Danzas de Villena ze Španělska, Dimitrije Tucovič z Jugoslávie, Mozaika a Rajok z Ruska, Vadvirág zMaďarska, Friedland z Německa a Strážov a Turiec ze Slovenska.
Je připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M, Silesia dixieland, Šuba-duba band , Junior quintet F-M a Combo jazz-band z Ruska.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička, 5.6.2003

Folklorní sdružení České republiky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 08:41 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA