HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

V. FOLKLORNÍ FESTIVAL FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2004

27. až 28. srpna 2004
Ve dnech 27. až 38. srpna pořádají Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské folklorní sdružení a Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek V.ročník folklorního festivalu Frenštátské slavnosti 2004, v krásném prostředí valašského Frenštátu pod Radhoštěm a okolí, za finanční podpory Moravskoslezského kraje.
Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu poslaňkyně Parlamentu České republiky Hana Šedivá a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Carbol.
Festival zahájí v pátek 27. srpna 2004 na náměstí odpolední pořad v 16.00 hod. s výstižným názvem Vítejte u nás a od 18.00 hod. navazuje v kině představení souborů Večer s folklorem. V sobotu 28.8.2004 v 8.00 hod.se na náměstí představí se svým uměním lidoví řemeslníci. V 11.00 hod. projde městem pestrobarevný krojovaný průvod, po kterém bude patřit náměstí až do večerních hodin souborům. Ve 12.00 hod. se v pořadu Pozdravy přátel představí zahraniční soubory, ve 14.00 hod. v pořadu Pohádka o Jožovi zase soubory dětské, v 15.30 v pořadu Co se škádlívá, rádo se mívá dospělé soubory, v 17.00 hod. zazní hlasy valašských zpěváčků, účastníků regionální přehlídky zpěváčků valašských písní a závěr večera bude patřit od 19.00 hod. Lidové veselici.
Program zajišťují dětské domácí soubory Holubjanka z Kunčic p.O., Krušpánek z Velké Bystřice, Malý Sedmikvítek a Sedmikvítek z Frenštátu p.R., Opavička, Úsměv a Vrtek z Opavy, Slezánek a Slezan z Českého Těšína, Demižón ze Strážnice, Javorník z Nového Jíčína, Radhošť z Trojanovic, Slezský soubor Heleny Salichové z Ostravy, Púčik z Brna, Mogilanie z Polska, El Cimarron z Argentiny a Uralskie večora z Ruska.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, CAC Leasing, a.s. Praha, Sdružení Tradice ČR a ostatní sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička 24.8.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 25.08.2004 v 15:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA