HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

PRACOVNÍ SCHŮZKA MANAGEMENTU ĆESKÉHO ROZHLASU
A FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR, PRAHA , 21. ÚNORA 2005

Tisková zpráva
V pondělí 21. února se v budově rozhlasu v Praze na Vinohradech sešli delegace Českého rozhlasu v čele s generálním ředitelem Václavem Kasíkem, programovým ředitelem panem Josefem Havlem, ředitelem komunikace Karlem Zýkou a Folklorního sdružení ČR v čele s předsedou Zdeňkem Pšenicou, místopředsedou Františkem Synkem a předsedou mediální komise FoS ČR Jiřím Hábou. Přítomni byli další vrcholní představitelé obou institucí.
Smyslem pracovního setkání bylo vyhodnocení vzájemné spolupráce v oblasti podpory a rozvoje lidové kultury a především folkloru nejen formou spolupořádání folklorních přehlídek, festivalů a soutěží, ale také formou vysílání folklorních pořadů, lidových písní a hudby na vlnách Českého rozhlasu.
Představitelé obou partnerských institucí se shodli na velmi dobrých výsledcích a výstupech vzájemné spolupráce, podpory a informovanosti. Pozitivně se to odrazilo ve větším a bohatším obsahu rozhlasového vysílání folkloru a v účinnější propagaci konkrétních folklorních akcích Folklorního sdružení a jeho členských subjektů - souborů a festivalů - v průběhu roku. Vyzvednuty byly především aktuální rozhlasové pozvánky na jednotlivé akce a také živé rozhlasové vysílání z řady uspořádaných folklorních akcí.
v rozhlase
Vyzvednuta byla též spolupráce v oblasti ediční činnosti, při níž byly společným úsilím v uplynulých dvou letech vydány dvě CD nosiče s nahrávkami úspěšných interpretů celostátní soutěže FoS ČR Zpěváček nejen ve Velkých Losinách, ale také z koncertů vítězů soutěže Zpěváček v Praze za účasti Petra Dvorského. Připravovány jsou další společné ediční tituly, pořady i akce.
Představitelé obou institucí se shodli na významu a smyslu dalšího prohloubení před léty dvoustrannou dohodou stanovené spolupráce a podpory. Projednali nejen nové podněty této spolupráce, např. pravidelné zveřejňování základního programového schématu vysílání folkloru na vlnách Českého rozhlasu v časopise Folklor, návrh rozhlasové soutěže finalistů soutěže Zpěváček nebo otázku rozhlasového magazínového pořadu o folkloru, ale dohodli se také na vyhodnocení dohodnuté spolupráce opět v únoru příštího roku.

Připravil: František Synek, 604 384 410, FoS ČR

foto

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.02.2005 v 07:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA