HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jihočeský zpěváček 2005

Jihočeský zpěváček 2005 pod záštitou Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze
V sobotu 9. dubna se uskutečnila v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí dětská pěvecká soutěž Jihočeský zpěváček 2005.
Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským folklorním souborem Kovářovan a Hotelem Zvíkov. Generálním partnerem soutěže byla Nadace Vltava.
Své pěvecké schopnosti si přijely na Zvíkov poměřit děti delegované členskými soubory Jihočeského folklorního sdružení. Každý ze šestnácti soutěžících zpěváčků zazpíval porotě dvě písničky, z nichž jedna byla s hudebním doprovodem a druhá bez doprovodu. Porota delegovaná Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici pozorně sledovala jednotlivé dětské pěvecké výkony a podle jejího vyjádření, byla úroveň dětí velmi dobrá. Ze všech soutěžících porota vybrala tři nejlepší jihočeské zpěváčky, kteří postoupili do celostátní soutěže, jež se uskuteční 14.-15. května ve Velkých Losinách.
První místo obsadil Lukáš Přib ze souboru Písečan, na druhém místě skončila Eva Dvořáková ze souboru Kovářovan a jako třetí Ondřej Švejda z Blaťáckého souboru. Vítězové soutěže obdrželi diplomy, ostatní zpěváčci pamětní listy, všichni pak také keramické zvonečky a další drobné dárky.
Společné foto zpěváčků  Foto Milan Škoch
Společné foto zpěváčků
Foto Milan Škoch
Pro účastníky a hosty soutěže bylo také připraveno překvapení v podobě vystoupení Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze, která v závěru soutěže zazpívala s muzikou souboru Soumrak dvě lidové písničky. Dále se představila se skladbou z muzikálu Jesus Christ Super Star a rolí Carmen ze stejnojmené opery.
Soutěže Jihočeský zpěváček 2005 se kromě zástupců folklorních souborů zúčastnil také Mgr. František Fořt, předseda správní rady Nadace Vltava. Ve svém vystoupení se pochvalně vyjádřil o této pěvecké soutěži, ale také o spolupráci mezi Jihočeským folklorním sdružením a Nadací Vltava, která je realizovaná na základě smlouvy o partnerství mezi uvedenými organizacemi. Obě společně spolupracují na projektu Jihočeský folkor, jehož součástí je také Jihočeský zpěváček.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizacím a institucím za spolupráci při pořádání soutěže, Karolíně Bubleové Berkové za převzetí záštity a krásná vystoupení, Hotelu Zvíkov za postytnutí prostor, všem pomocníkům a organizátorům za jejich ochotu a práci.
Největší poděkování si ale zaslouží všechny soutěžící děti, které svými vystoupeními vzorně reprezentovaly své folklorní soubory. Velký dík patří i jejich vedoucím, kteří je na tuto regionální pěveckou soutěž připravili.
Vítězům přeji mnoho úspěchů a věřím, že budou jižní Čechy dobře reprezentovat i na celostátní soutěži ve Velkých Losinách.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

1. místo, Lukáš Přib  /foto: Milan Škoch/
1. místo, Lukáš Přib
/foto: Milan Škoch/
2. místo, Eva Dvořáková  /foto: Milan Škoch/
2. místo, Eva Dvořáková
/foto: Milan Škoch/
3. místo, Ondřej Švejda  /foto: Milan Škoch/
3. místo, Ondřej Švejda
/foto: Milan Škoch/

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.04.2005 v 22:38 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA