HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Svátky dětského folkloru v Liptále, 11.-12. června 2005

Tisková zpráva
Ve dnech 11. a 12. června 2005 se sejdou v Liptále, nevelké, ale folklorně velmi bohaté Valašské obci na rozhraní okresů Vsetín a Zlín, děti, které zpívají, hrají a tancují v dětských folklorních souborech a jejich příznivci. Uskuteční se tam totiž 6. Moravskoslezská zemská přehlídka dětských folklorních souborů a 18. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále.
Růžena Krčmařová pro Liptál
Růžena Krčmařová pro Liptál
V pátek 10. června v 15,30 hodin bude v Kulturním zařízení obce Liptál zahájena Výstava prací dětí z DDŠS Liptál. Úvod sobotního programu bude patřit "Hrám všech dětí" v Kulturním areálu v Liptále. Kulturní areál i okolní park rozezní svými hlásky malí zpěváci lidových písní v programu "O liptálského ptáčka zpěváčka" ve 13 hodin. Od 14,00 hodin bude následovat hlavní dětský program, ve kterém vystoupí country skupiny Poupata a Texasky, folklorní soubory Hanáček, Malá Rusava, Malá Lipta, Malůšata a jako hosté soubor Vilnele z Vilniusu (Litva) a Mladina z Plzně.
Přehlídka nejlepších souborů z Moravy a Slezska se v Liptále uskuteční v neděli 12. června. V hlavním přehlídkovém programu, který začíná ve 14,00 hodin, vystoupí dětské folklorní soubory Děcka z Kunovic, Dyjavánek Znojmo, Groš Dolní Rožínka, Hlubinka Ostrava, Kopaničárek Starý Hrozenkov, Krušpánek Velká Bystřice, Malá Ondřejnica Stará Ves nad Ondřejnicí, Slezánek Český Těšín, Veličánek Velká nad Veličkou a Vizovjánek Vizovice. Hostem přehlídky bude soubor Pirouete z izraelského Jeruzaléma.
Hlavními pořadateli obou akcí jsou Folklorní sdružení ČR, Zlínský kraj, Obec Liptál, Valašské folklorní sdružení a Folklorní sdružení Lipta Liptál. Záštitu nad nimi přijali Alena Gajdůšková, senátorka Parlamentu ČR, Josef Smýkal, předseda podvýboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Jindřich Ondruš, radní Zlínského kraje pro kulturu.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Obě akce dále podporují OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 6.6. 2005

Kontakt: Obecní úřad Liptál, tel. 571 438 074, 571 438 075, 605 866 620
e-mail: obec@liptal.cz, andrea.malinakova@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.06.2005 v 22:29 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA