HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

O zapojení do slavností mají zájem folkloristé z celého Slovácka

TISKOVÁ ZPRÁVA
Chceme se také zapojit do slavností, hlásí folkloristé ze všech koutů Slovácka
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek staví především na spontánním projevu a nespoutanosti slováckého folkloru, čímž se liší od mnoha jiných folklorních festivalů. Přirozeným skloubením oslav kultury vína, otevřených památek a přehlídek lidových tanců a písní tak vzniká nezapomenutelná atmosféra, která je nevšedním zážitkem nejen pro návštěvníky slavností, ale také všechny krojované, kteří se aktivně zapojují do programu.
Kromě 42 obcí z okolí Uherského Hradiště a mikroregionů Staroměstsko, Dolní Poolšaví, Za Moravú, Východní Slovácko, Buchlov a Ostrožsko, které se podílí na velkolepém programu letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek, rozšiřují takřka nekonečný zástup folklorních nadšenců hosté z Vracova (folklorní soubor Marýnka), slovenských měst Skalice a Trenčín a také soubor České besedy Holubička z chorvatského města Daruvar.
Tím však zájem obcí z celého Slovácka zdaleka nekončí. "Spontánní zájem o účinkování na letošních slavnostech projevilo hned několik skupin především z uherskobrodského regionu. Na přímém zapojení do programu jsme se tak na poslední chvíli domluvili s městem Uherský Brod a jeho folklorním souborem Olšava. Do průvodu by se však měli zapojit například také krojovaní z Březové, kteří mi telefonovali s tím, že by velmi rádi v sobotu 9. září přijeli do Uherského Hradiště," popisuje neutuchající nadšení spolupodílet se na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek jejich manažer PhDr. Jaroslav Zapletal.
Podle jeho slov se tím naplňuje hlavní poslání Slováckých slavností vína a otevřených památek, které navazují na hradišťské národopisné slavnosti z třicátých let minulého století. Být spontánní přehlídkou bohatosti a rozmanitosti slováckého folkloru.
Zároveň připomněl, že letos se Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, jejichž hlavním podporovatelem je Nadace Děti - kultura - sport, poprvé ve své historii dočkají oficiálního počtu krojovaných, kteří vyrazí do společného slavnostního průvodu. Ve spolupráci s týdeníkem DOBRÝ DEN S KURÝREM a Agenturou Dobrý den z Pelhřimova totiž dojde k spočítání všech těchto krojovaných a vytvoření nového českého rekordu.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.08.2006 v 18:46 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA