HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Sochovy národopisné slavnosti 2007

Letošní Sochovy národopisné slavnosti, jejichž 13. ročník probíhal 25. a 26. srpna 2007 ve Lhotce pod Ondřejníkem, se vydařily ke spokojenosti pořadatelů a snad i účinkujících souborů i diváků.
Letošní Sochovy národopisné slavnosti, jejichž 13. ročník probíhal 25. a 26. srpna 2007 ve Lhotce pod Ondřejníkem, se vydařily ke spokojenosti pořadatelů a snad i účinkujících souborů i diváků. Počasí jakoby již tradičně vyšlo, tak se v naší malé obci s 500 obyvateli sešlo kolem 1,5 tisíce návštěvníků. Ze souborů z našeho regionu vystoupily: Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda a Valášek z Kozlovic, Grunik a malý Grunik z Ostravice, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Ostravica a Ondrášek z Frýdku-Místku, Hlubinka a cimbálová muzika Vojtek z Ostravy. Jako hosté vzdálenější letos vystupovaly tyto soubory: Poĺana z Brna, Bierowianie z polské Jasienicy a Mostár z Brezna ze Slovenska. Vystoupení souborů bylo zakončeno nádherným ohňostrojem, ve 22 hodin pak propukla lidová veselice a vyhrávání cimbálových muzik v areálu slavností. Hosté i soubory se rozcházely nad ránem, kdy vesnicí zaznívaly poslední lidové písničky.
Sochovy národopisné slavnosti
Malí tanečníci ze Lhotky, soubor Valášek Kozlovice
Sochovy národopisné slavnosti
Flašinetář Vladimír Černošek, SLPT Ondřejnica ze Staré Vsi n.O.
Z našich garantů se zúčastnili: pan Ilja Racek - ředitel ČT Ostrava s chotí a pan Petr Adamec, náměstek hejtmana MSK (omluvili se poslanci PS PČR Jiří Carbol a Petr Rafaj). Pozvání na slavnosti přijal a přijel pan senátor František Kopecký. Velkým a příjemným překvapením byla účast europoslankyně p. Věry Flasarové a pana Eberharda Zumbroicha s chotí Therezií z Německa, který pro naše slavnosti složil speciální skladbu na motivy lidových písní z okolí Ondřejníku. Za Folklorní sdružení ČR přišel slavnosti pozdravit pan Josef Langer.
Závěrem je milou povinností poděkovat všem zúčastněným, pořadatelům pak za dobře odvedenou práci a našim sponzorům za finanční podporu!

Růžena Kopčáková, ředitelka slavností
oulhotka@iol.cz

Z ohlasů na SNS 2007
Ja Vam chcem este raz podakovat za pozvanie a vyjadrit obdiv, ze dokazete pripravit taky krasny festival. Viem, kolko to stoji usilia a energie, aby sa nieco taketo podarilo a vsetci to ocenujeme. Vsetkym sa nam u vas pacilo, boli sme nadseni tou krasnou atmosferou a publikom. Budeme dalej sirit dobre spravy o vasom krasnom podujati.
Pozdravujte od nas vsetkych, ktori sa mravencou pracou podielali na tom, aby to vsetko klapalo na jednicku.

S pozdravom
Stela Ihringova, FS Mostar Brezno

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.08.2007 v 23:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA