HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Pražské muziky rozdávaly radost

Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik.
Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik. Již od dopoledních hodin probíhaly zkoušky dětských muzikantů a zpěváčků, kteří se představili publiku hodinu po poledni. V rámci III. Setkání dětských lidových muzik, které zahájili předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica a ředitel Setkání Josef Harčarik, se představilo pět muzik z Prahy, jedna z Řevnic a Dětská cimbálová muzika Kornička z Trenčína. A bylo to představení opravdu výborné. Vedle již mladých muzikantských a zpěváckých " mazáků", z nichž mnozí mají zkušenosti i ze zahraničních zájezdů, zde hrály, zpívaly a tancovaly děti předškolního věku, z nichž některé vystupovaly na velkém jevišti poprvé. Z pražských souborů se představily dětské lidové muziky HÁJÍČEK, MODŘENEC, OSMINKA, MALÁ MUZIKA a cimbálová muzika KOLÍČEK. Z Řevnic přijela muzika NOTIČKY. Zpestřením a velkým zážitkem bylo vystoupení muzikantů a malých zpěvaček ze slovenského souboru KORNIČKA.
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Jsem přesvědčen, že mnozí dospělí, kteří lámou hůl nad naší nejmladší generací, by po shlédnutí vystoupení všech dětských muzik, umění, nadšení, optimismu, hravosti nejmladších i těch starších dětí by svůj názor změnili.
Po dětských muzikantech nastoupily na Vltavské jeviště dospělé lidové muziky na svém již
24.setkání, které mělo motto "Co roste a urodilo se na naší zahrádce". Čtyřhodinový program zahájila muzika souboru Kytice s jihočeskou milostnou V té naší zahrádce. Cimbálová muzika ŽANDÁR ze Slováckého krúžku v Praze mimo jiné zazpívala Čí to lúčka nekosená, ženský sbor MALÉ ČESKÉ MUZIKY Jiřího Pospíšila zaujal písní Hlásání žneček.
Na začátku vystoupení Valašské cimbálové muziky DOLINA, popřála za všechny účinkující i diváky moderátorka koncertu Romana Pacáková k osmdesátým narozeninám primáši ing. Maxovi. Muzika, která byla účastníkem všech ročníků Setkání, začala své vystoupení písní Nesejú, neořú. Muzika a sbor souboru GAUDAMUS překvapil koncipovaným pásmem Řečí květin o lásce i nelásce.
Pořadatelé využili hostování slovenských muzikantů a zpěvaček z KORNIČKY i pro vystoupení mezi "dospělými". Trenčínští u diváků ohromně zabodovali písněmi a melodiemi z Myjavy a okolí.
VYCPÁLKOVCI představili svůj vtipný program pod názvem "Kůň z Vycpálkovské zahrádky"
CIMBÁLOVÁ MUZIKA Jiřího Janouška rovněž překvapila "hostováním" mladých exotických muzikantek v červených šátcích pod vedením brilantní houslové sólistky Markéty Janouškové.
A jako obvykle, na závěr si všichni muzikanti, zpěváci a diváci společně zazpívali Ach synku, synku a další čtyři písničky.
Večerního a nočního neoficiálního programu pod názvem KASACÍ se aktivně zúčastnili všichni účinkující a mnozí návštěvníci Setkání. Těšíme se všichni na jubilejní 25. ročník v roce 2008.
XXIV. SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK a III. SETKÁNÍ DĚTSKÝCH MUZIK pořádal soubor KYTICE a Folkorní sdružení ČR pod záštitou Lucie Talmanové, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR a za finančního přispění Městské části Praha 7.

Dušan Macháček

Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.11.2007 v 18:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA