HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jubilejní XX.DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002

31. května a 1. června 2002 - Strážnice
Ve dnech 31. května a 1. června 2002 pořádají Ústav lidové kultury ve Strážnici a Město Strážnice jubilejní XX. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002. Poprvé se spolupořadatelem této akce stalo i Foklorní sdružení České republiky, a tento festival tak získal statut pozorovatele mezi čtyřiačtyřiceti festivaly, na jejichž organizaci se toto významné sdružení dětí a mládeže a největší občanské sdružení v oblasti kultury u nás plně nebo částečně podílí.
Festivalu se zúčastní půl druhé desítky nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Po zahájení festivalu v pátek 31. května v 10:00 hod. bude v amfiteátru Zahrada následovat program Děti Slovácka s podtitulem Hrajeme si každý den. V podvečer, po slavnostním průvodu účastníků, který bude procházet ulicemi města od 16:30 hod., se opět v amfiteátru Zahrada v 18:00 hod. představí dětské lidové hudby v pořadu Muzikanti, hrajte. Od půl deváté večer se pak malí účastníci festivalu pobaví na hudební a taneční party, která, bude-li přát počasí, oživí Ostrůvek zámeckého parku.
Sobota 1. června 2002 bude zároveň Mezinárodním dnem dětí. A tak je pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků od 9:00 do .14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží, nazvané "semaforovsky" Země je kulatá a místa je tu dost. Hlavním festivalovým pořadem ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaným My umíme taky, který nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, bude jubilejní XX. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002 ukončen.
Přesto čeká na děti ze Strážnice a okolí ještě jedna zajímavá akce. V pondělí 3. června od 16:00 hod. pro ně bude promítán ve strážnickém kulturním domě zajímavý film z mezinárodního folklorního festivalu dechových muzik Zlín.
Vstup na všechny akce festivalu, včetně pondělní projekce, je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:
www.ulk-straznice.cz nebo www.straznice-město.cz.

Kontakt:

Jaromír Šašinka
Národní ústav lidové kultury
696 62 Strážnice
Česko (CZ)
e-mail: info@nulk.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA