HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXII. ročník dětského folklorního festivalu
DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004

28. - 29. května 2004 - Strážnice
Ve dnech 28. a 29. května 2003 pořádají Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Město Strážnice a Folklorní sdružení České republiky XXII. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004. Tento festival je pořádán v rámci Dnů tradiční kultury v České republice.
Festivalu se zúčastní patnáct nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky, dva hostující soubory ze Slovenské republiky a tři samostatné kapely. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Festival otevře v pátek 28. května v 16:00 hod. Slavnostní průvod městem. V 16.30 hod. bude na náněstí, po oficiálním zahájení festivalu, následovat program Navlékání korálků. V 19.30 hod. oživí Ostrůvek zámeckého parku zábavný večer pod názvem Tisíc a jedna pohádková noc.
Sobotu 29. května, dva dny před Mezinárodním dnem dětí, zahájí program s názvem Pohádka je svět. Pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků je od 9:00 do 14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží. V 10.30 hod. se na amfiteátru ve skanzenu představí v hodinovém pořadu Muzikanti hrajte pět kapel. Hlavní festivalový pořad ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaný Na jarmarce aneb co potěší srdce, nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, kterou bude XXII. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004 ukončen.
V programech účinkují soubory Prvosienka z Bratislavy, Skaličánek ze Skalice, Danájek ze Strážnice, Dyleň z Karlových Varů, Hloťáček z Nové Lhoty, Kyjovánek z Kyjova, Popovjánek z Popovic, Veličánek z Velké nad Veličkou, Žerotínek ze Strážnice, Grunik z Ostravice, Jarošáček z Mělníka, Krušnohor z Chomutova, Kuřátko z Bánova, Ostravička z Frýdku - Místku, Prácheňáček ze Strakonic, Pramínek z Černošic, Trnávka z Pacova, Notičky z Řevnic, Kovaliček z Ostravy a Hrozének z Hroznové Lhoty.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Tomuto dětskému festivalu předchází akce Národního ústavu lidové kultury Abeceda řemesel ve dnech 27. a 28.5. 2004 v době od 8.00 do 14.00 hod. v areálu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy - strážnickém skanzenu. Program je zaměřený na ukázky rukodělné výroby, řemesel, prací a činností spojených s tradičním hospodářstvím, prací v domácnostech a na usedlostech. Vstupné je pro dospělé 40,- Kč a pro děti 20,- Kč. Prohlídky budou organizovány po 20 minutách, proto je nutné se předem telefonicky objednat.
Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas,Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili OSA Praha a CAC Leasing, a.s. Praha.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:

Zpracoval: Václav Horčička 26. května 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.05.2004 v 09:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA