HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Karlovarský festival 2002

Každý významný mezinárodní folklorní festival může být uskutečněn pouze má-li schopné a obětavé organizátory, a to MFF Karlovy Vary určitě má. Díky manželům Hankovým za vydatné pomoci členů hostitelského souboru Dyleň.
Po celou dobu konání MFF se všechny účinkující soubory vystřídaly na festivalových scénách před hotelem Pup v rámci Porcelánových slavností. Účinkovaly též na Mlýnské a Vřídelní kolonádě.
Galaprogram byl jako vždy v lázeňském hotelu Thermál a jeho velký sál byl zcela zaplněn nadšenými diváky a každý soubor měl velký potlesk. Celý tento slavnostní večer byl v režii Mgr. Evy Hankové a průvodním slovem provázela Michaela Benešová.
V pořadu se mi líbilo velmi pěkné zahájení českou polonézou, půvabně zatančenou souborem Krušnohor z Chomutova. Potom následovala nejlepší čísla zúčastněných souborů. Diváky rozveselila mladá Dudácká muzika z Domažlic. Líbily se krásné kroje i původní tance souboru Lipina z Vracova, který reprezentoval kyjovské Dolňácko. Domácí kolektiv Dyleň Karlovy Vary přišel s novým programem, podobně jako jeho dětská složka. První polovinu programu zakončil výborný slovenský soubor Ekonom z Bratislavy.
V druhé části večera se představil německý soubor De Gockeschen Jocketa. Po něm úspěšně reprezentoval Valašsko soubor Rusavjan z Rusavy. Ogaři předvedli zbojnický a odzemkový. Škoda, že bylo jen málo času pro jejich šikovné a půvabné cérky, které se mohly na konci jen trochu zatočit. (Zato ve svém půlhodinovém bloku na folklorních scénách ukázaly co též dovedou). Festivalu se též tradičně zúčastnil rusínský soubor Skejušan z nedalekého Chomutova, kde se usídlilo několik rodin, které zachovávají stále své písně a zvyky z daleké domoviny. Téměř na závěr nás všechny rozjařil známý soubor Úsměv z Horní Břízy svým nejúspěšnějším číslem Hraběcí štandrle a s žertovným pásmem "ze života" slepic a kohoutů. Poslední číslo večera měl temperamentní souboru Tonali Ambar z Mexika. Při závěrečném hemžení všech účinkujících na pódiu neměly ovace konce. Diváci se rozešli až po příslibu, že programy budou pokračovat ještě v neděli a festival zakončí jako vždy odpolední koncerty na Poštovním dvoře.
Oproti minulým rokům letos odjelo několik souborů odpoledne do přírodního areálu pod hradem Loket, kam jsem se však již bohužel nedostala.
Dík pečlivé přípravě, vysoké úrovni účinkujících, podpoře všech sponzorů i krásnému počasí, se tento sedmý Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary 2002 velmi vydařil a přeji si, aby se tak stalo i v příštím roce. Již se velmi těším!

Jiřina Matějková

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.03.2003

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA