HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Štěpy 2003

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 29. 5. - 1. 6. 2003 proběhl XII. ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou.
Letošního festivalu se zůčastnilo deset dětských souborů: Štěpnička a Veselánek z Veselí nad Moravou, Děcka z Kunovic, Maguráčik a Štvorlístok ze Slovenska, Břeclavánek z Břeclavi, Radost z Pardubic, Kyjovánek II z Kyjova, Kamejka z Hroznové Lhoty, Modré zvonečky z Bulharska.
Ve čtvrtek 29. 5. proběhlo vystoupení Modrého zvonečku v Ostrožské Nové Vsi - Lázně. Lázeňští hosté přijali vystoupení souboru velmi vřele a někteří tvrdili, že jim pomohlo víc, jak lázeňská kúra.
V pátečním dopoledni proběhly tři vystoupení v kině Morava ve Veselí nad Moravou pro místní školy pod názvem "Ani tak nevoní...". Navečer se uskutečnil koncert v Hroznové Lhotě.
V sobotu 31. 5. od 9.00 zvaly soubory občany na nedělní hlavní program do Zámeckého parku v jednotlivých vystoupeních před obchodními středisky. Od 13.00 začal v parku program "Tancujte, zpívejte, bavte se...", který byl v režii místního Domu dětí a mládeže a byl věnován dětem k jejich svátku - Mezinárodnímu dni dětí. V 19.00 se uskutečnil v kulturním domě zábavný večer všech souborů, spojený s výukou tanců.
Festival vyvrcholil v neděli 1. 6., kdy ve 14.15 vyšel slavnostní průvod městem od kulturního domu do Zámeckého parku a v 15.00 zde začal hlavní program "Vrť sa dívča, vrť sa dívča..." za účasti všech souborů. Program se setkal s bouřlivým ohlasem návštěvníků. Z čestných hostů přijal pozvání také Zdeněk Škromach, který do Veselí přijel již popáté, a který prohlásil: "Mladí lidé jsou naše budoucnost, a tak je potřeba je podpořit. Národní povědomí, které jinde hledají, tady funguje. Naše folklorní tradice jsou obrovská deviza. Při vstupu do Evropské Unie máme co nabídnout a určitě se v Evropě neztratíme."

Mgr. Marcel Řimák,
organizační ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.06.2003 v 06:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA