HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IX. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
PÍSEK 2003 14. až 18. srpna 2003

Ve dnech 14. - 18.srpna 2003 se v Písku uskuteční IX. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2003". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
IX. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
PÍSEK 2003

14. až 18. srpna 2003

Ve dnech 14. - 18.srpna 2003 se v Písku uskuteční IX. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2003". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.

Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, a Divadlo Fráni Šrámka.

Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.

Festival bude zahájen koncertem dechové hudby ve středu 13.8.2002 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin v zahradě KKMP programem Lidová muzika.

Zahraniční soubory se publiku představí poprvé ve čtvrtek 14. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé".

Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 16. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku".

Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 16.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 17.srpna 2003 ve 14.00 hod. na Městském ostrově.

V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.


Vypracoval:
Václav Horčička, 7.7.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.08.2003 v 18:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA