HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
"PRAŽSKÝ JARMARK"

28.8. - 4.9. 2004 - Ovocný trh, Praha 1
Na přelomu srpna a září 2004 se na Ovocném trhu v Praze 1 poprvé uskuteční Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark. Nultý ročník festivalu si klade za cíl vytvořit tradici Pražského jarmarku a tím vyplnit tento chybějící článek pražských kulturních slavností. Akce je zaměřená na vystoupení našich i zahraničních folklorních souborů, na ukázky zajímavých řemesel a ochutnávky specialit české, moravské, slezské, ale i mezinárodní kuchyně. O dobrou pohodu se postarají i výrobci piva, vína, lihovin, ale i nealkoholických nápojů. Jarmark promění Ovocný trh v noci na 28. srpna v prostor pro zábavu a odpočinek návštěvníků Prahy z domova i ze zahraničí, ale i pro Pražany samotné. Náměstí ožije tradičními staročeskými řemesly, celou řadou stánků a stanů s občerstvením, kde budou prezentovány i speciality kuchyně jednoho z pořadatelů festivalu. Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy jako předního reprezentanta evropských kulturních hodnot. V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie nabývá tato akce ještě většího významu. Zvláštností jarmarku bude speciální platidlo - groš, ražený pro tuto příležitost.
Festivalu bude zahájen průvodem části účastníků v sobotu 28. srpna 2004 v 16,00 hodin ze Staroměstského náměstí Celetnou ulicí na Ovocný trh. V čele průvodu půjde krojovaná slovácká dechovka Ištvánci Šardice, v jeho závěru pak známá skupina Šlapeto.
Pódiová vystoupení se budou konat na jevišti na Ovocném trhu 3x denně: v 10,00 hodin vystoupení pro děti, další vystoupení pak v 16,30 a 19,00 hodin. Na jarmarku vystoupí celkem 32 folklorních souborů z Argentiny, Indonésie, Itálie, Mexika, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska a samozřejmě také z České republiky. Mezi zajímavosti bude jistě patřit vystoupení školy tanga El Cimarrón z Buenos Aires, folklorní soubor z mexického Queretara nebo Uralskaja večora z Jekatěrinburgu, slovenské folklorní soubory Jánošíček Svit, Otava a Šarvanci. Součástí programů pro děti budou představení loutkového divadla a v den zahájení školního roku - 1. září - vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška.
Poslední den Pražského jarmarku - sobota 4. září bude patřit vzpomínce na Karla Hašlera a jeho nezapomenutelné melodie. Jeho programového zpracování se ujalo Občanské sdružení "Písničkář" se skupinou Šlapeto. Program je věnován 125. výročí narození Karla Hašlera a v prostoru konání festivalu bude pořádána veřejná sbírka na jeho pomník v Praze.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Hlavní město Praha, Městská část Praha 1, Folklorní sdružení ČR a Restaurace Jarmark.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Rádio Blaník, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura, Večerník Praha, Deníky Bohemia, Deníky Moravia.
Hlavními partnery festivalu jsou Pivovar Krušovice, Bohemia sekt, Likérka Jarošek, Appian group, CAC LEASING Praha, OSA Praha, Nadační fond Most naděje, TG Tisk Lanškroun a další.

Jiří Pokorný, 26.7. 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.07.2004 v 07:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA