HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XIV. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL I.O.V
ŠUMPERK 2004

12. až 16.srpna 2004
Ve dnech 12. - 16. srpna 2004 se koná v severomoravském městě Šumperku XIV. Mezinárodní folklorní festival I.O.V. V pěti festivalových dnech se občanům města Šumperka, ale i v dalších devíti městech a obcích, představí zahraniční folklorní soubory z Řecka, Běloruska, Mexika, Konga, Maďarska, Polska, Indonésie, Španělska, Koreje, Arménie, Slovenska, naši republiku budou reprezentovat soubory z výrazných folklorních regionů. Soubor Markovice, Markovička a Senioři zastoupí Severní Hanou, Krušnohor Západní Čechy, Šáteček Střední Čechy a Fialka Jižní Moravu.
Pořadateli festivalu jsou Město Šumperk, Folklorní sdružení České republiky a Sdružení přátel folkloru Severní Hané za spolupráce Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje.
Záštitu nad XIV. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Petr Krill a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.
Brána festivalu bude otevřena ve čtvrtek 12.8. v 15.30 hod. Dožínkovým průvodem, v 16,00 hodin na pódiu u SOVY Oblastními dožínkami ve spolupráci se zemědělskými podniky kraje a v 17.30 hod. následuje Přehlídka dechových hudeb.
V pátek 13.8. v dopoledních hodinách se divákům představí na pódiu u SOVY folklorní soubory ze Španělska a Řecka, ve 14.00 hod. bude patřit program Rozkvetla nám rozmarýnka dětským souborům z Maďarska, Polska a České republiky. Společně s ostatními zahraničními soubory pak vystoupí na hlavní scéně Letního divadla v pořadu "Vítejte u nás", který začíná v 18,00 hodin a končí velkým ohňostrojem.
Hlavním festivalovým dnem je sobota 14.8. Po přijetí zástupců zúčastněných souborů na šumperské radnici následuje od 10,30 hodin na pěší zóně program Roztančená ulice. Na pódiu SOVA a v přilehlých parkových prostorách bude od 14,00 hodin probíhat Den maďarské kultury, kdy se představí maďarské folklorní soubory, návštěvníci se seznámí s lidovými zvyky a obyčeji, s krásou lidového kroje a nebudou chybět ani speciality maďarské kuchyně.V 18,00 hodin se divákům představí na hlavní scéně Letního divadla vybrané zahraniční a tuzemské folklorní soubory v pořadu "Až pudeš do světa, zastav se". Večer téhož dne bude v Domě kultury probíhat Veselice, na které budou mít účastníci možnost naučit se lidové tance všech zúčastněných zemí.
V neděli 15.8. v 9.00 hod. v programu U nás na návsi na pódiu u SOVY seznámí diváky české a moravské soubory s lidovými zvyky a obyčeji. V Letním divadle se od 15.00 hod. uskuteční Přehlídka lidových hudeb zúčastněných souborů. Festival uzavře v 16.30 hod. koncert "Leť písničko, leť" na scéně Letního divadla.
V pondělí 16.8. vystoupí v okolí Šumperka vybrané zahraniční soubory.
V průběhu festivalu bude zpřístupněna výstava keramiky, paličkované krajky a malovaného skla s ukázkami práce lidových řemesel.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 5.8.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.08.2004 v 07:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA