HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní folklorní festival Babí léto 2004

Od 8. do 12. září 2004 ve Valašském Meziříčí a jeho blízkém okolí uskuteční již 6. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto
Od 8. do 12. září 2004 ve Valašském Meziříčí a jeho blízkém okolí uskuteční již 6. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto, kterého se vedle pořádajícího souboru Ovečky zúčastní dětské folklorní soubory Slavičánek ze Slavičína, Červánek z Hradce Králové, Kyjovánek II z Kyjova, Sedmikvítek Frenštátu pod Radhoštěm a také zahraniční soubory z Bulharska, Řecka, Polska a Slovenska. Záštitu nad festivalem přijal a do Valašského Meziříčí zavítá předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky PhDr. Lubomír Zaorálek.
Organizátorům festivalu, souboru Bača a Ovečky, se podařilo díky podpoře měst Valašské Meziříčí a Kelče a obce Bystřička z původně dvoudenního festivalu vytvořit festival pětidenní a občané mikroregionu se mohou těšit na pestrý festivalový program, který začne již ve středu 8. září v 18.00 hodin vernisáží výstavy fotografií Karla Matochy "Obrazy Valašska".
Čtvrteční a páteční dopoledne jsou věnována vystoupením pro základní školy "A každý trochu ináč", jejichž dramaturgie je tvořena ve spolupráci se Základní uměleckou školou Valašské Meziříčí a které mají školákům ukázat, že tanec všechny baví a sbližuje, i když každého trochu jinak. Ve čtvrtek odpoledne se občanům Valašského Meziříčí představí zahraniční účinkující třiceti minutovými neformálními vystoupeními v různých částech města v programu "Okolo Mezříča". V pátek je od 17.00 hodin program v amfiteátru letního kina na Bystřičce - Klenově a po něm bude u ohně společná zábava na lidovou notečku. A v 19.00 hodin vystoupí v sále Kulturního zařízení Valašské Meziříčí Hradišťan s Jiřím Pavlicou s programem "O slunovratu".
Sobotní festivalový program bude celý ve Valašském Meziříčí, kde ráno postaví řemeslníci na náměstí své stánky a následným řemeslným jarmarkem dodají festivalu tu pravou lidovou atmosféru, od 9.00 hodin budou na náměstí vyhrávat cimbálové muziky souborů a v půl jedenácté se začne na Křižné ulici řadit krojovaný průvod, který půjde na náměstí, kde soubory předvedou krátké ukázky ze svých repertoárů. Na náměstí se také od 14.00 hodin bude konat hlavní festivalový program, pro který si každý z účinkujících souborů připravil patnáctiminutový program, a všechno zakončí folkrocková skupina Fleret se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. V neděli se festivalové dění přenese do Kelče, kde budou mít diváci možnost shlédnout obdobný program. I zde bude řemeslnický jarmark, i zde budou dopoledne hrát na náměstí cimbálové muziky, i zde bude průvod a od 14.00 hodin bude u Domu kultury hlavní festivalový program.
A protože vedle kvalitních programů zajistili pořadatelé festivalu ještě pro rozptýlení nejmenších návštěvníků skákací hrad a pro ty odrostlejší chutné gulášové a pivní občerstvení, najde se jistě nejeden důvod, proč se na něj zajít podívat.

Irena Stolářová a Josef Fabián
Mezinárodní folklorní festival Babí léto

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2004 v 19:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA