HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

F SCÉNA 2007

X. ročník cyklu letních folklorních večerů
F SCÉNA 2007
21. 6. - 21. 7. 2007 BRNO
Myšlenka vytvořit cyklus letních folklorních večerů vznikla ze zájmu rozšířit nabídku brněnského kulturního kalendáře v letních měsících. Proto Brňanům a lidem, kteří přijeli do Brna, nabízíme možnost seznámit se s lidovými tradicemi (hudbou, písněmi, tanci a zvyky), s rozmanitostí a krásou českého, moravského a slovenského folkloru, ale i s lidovými tradicemi jiných zemí.
Projekt F SCÉNA je již od počátku zahrnut do komplexu Brněnského kulturního léta, jež je pořádáno Brněnským kulturním centrem. Je i jedním z členských festivalů Folklorního sdružení České republiky. F SCÉNA je realizována formou pěti prodloužených víkendů (čtvrtek, pátek, sobota), kdy každý víkend (tedy tři večery po sobě následující) vystupuje jeden folklorní soubor. Slavnostní zahajovací představení se koná od roku 2001 v areálu nádvoří hradu Špilberk, všechny ostatní pořady v historickém centru města Brna na nádvoří Staré radnice - vždy ve 20.30 hodin za každého počasí. Jednou za pět let - tedy i letos - se i závěrečné představení F SCÉNY koná na nádvoří hradu Špilberk.
F Scéna
Hlavními organizátory letošního jubilejního ročníku jsou Armáda ČR, Velitelství Sil podpory a výcviku, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Brněnské kulturní centrum, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno, Muzeum města Brna a Folklorní sdružení České republiky. Nad celou akcí převzal záštitu primátor statutárního města Brna Roman Onderka a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek. Projekt se uskuteční za podpory statutárního města Brna, a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
F Scéna
V areálu hradu Špilberk a Staré radnice je zajištěna možnost zakoupení občerstvení a upomínkových předmětů a suvenýrů (CD, MC, keramika, výrobky z kůže, pletené zboží, výrobky ze dřeva, paličkované krajky a jiné výrobky s lidovou tématikou).
Vstupenky
Přímý prodej vstupenek vždy jednu hodinu před představením před vchodem do areálu Staré radnice a hradu Špilberk (pouze 21. 7.).

Předprodej vstupenek na všechna představení: Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17, Brno, tel.: + 420 542 210 863; VUS ONDRÁŠ, Štefánikova 53a, tel.: +420 973 442 820, e-mail: hurakova@vusonsras.cz

Slevu 50 % mají členové FoS ČR, FOS JÁNOŠÍK Brno, důchodci, příslušníci resortu obrany, držitelé průkazu TP, ZTP, žáci a studenti. Děti do 6 let mají vstup zdarma.
Pořadatelé:<
Armáda České republiky - Velitelství sil podpory a výcviku - Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ - Brněnské kulturní centrum - Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno - Folklorní sdružení České republiky - Muzeum města Brna
Partneři:
AGRIS, spol. s r.o. - AGRO Brno - Tuřany, a.s. - Art Lighting Production, s.r.o. - BRANOPAC CZ, s.r.o. - Brněnské komunikace a.s. - CARDION, s.r.o. - Česká Zbrojovka, a.s. - Dopravní podnik města Brna, a.s. - ECOLAB HYGIENE, s.r.o. - ETV SECURITY, s.r.o. - FOTEX PLUS, a.s. - Free mont s.r.o. - HEPEK a.s. - HOBAS CZ spol. s r.o. - HUTIRA - BRNO, s.r.o. - Lubomír Mlček - ASTONA- MITO CZ s.r.o. - MK CETR, s.r.o. - Pramacom Prague, s.r.o. - První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s. - První Elektro, a.s. - REC, spol. s r.o. - Starobrno, a.s. Šetra, spol. s r.o. - Trade FIDES, a.s. - VALVOLUBE a.s. - Vinařské závody Valihrach - Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. - Vojenská lázeňská a rekreační zařízení - Vojenské lesy a statky ČR, s.p. - Žďas, a.s.
Mediální partneři:
Český rozhlas Brno - Radio Proglas- SNIP & CO, s.r.o. - Elipse, a.s. - Avalanche Vision, s.r.o.
Projekt je realizován za podpory:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - Statutární město Brno - odbor kultury

Hana Maděrová
komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 603 423 496
maderova@vusondras.cz
http://vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 20.06.2007 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA