HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

8. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2004

10. - 13. června 2004
Ve dnech 10. až 13. června 2004 pořádá Soubor písní a tanců JISKRA Plzeň za spolupráce Folklorního sdružení České republiky, Města Plzně, Plzeňského kraje, Nadace 700 let města Plzně, Ministerstva kultury České republiky, Ministerstva školství, mládeže tělovýchovy České republiky, Českého rozhlasu Plzeň, Agentury propagace ČR - ACR Alfa a dalších partnerů již 8. Mezinárodní folklorní festival.
Záštitu nad festivalem převzali místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Jan Ruml a hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann.
Českou republiku budou reprezentovat plzeňské soubory Jiskra, Jiskra 1958, Jiskřička I. a II., Mladinka a Meteláček, Úsměv z Horní Břízy, Máječek z Nýřan, Úslaváček ze Starého Plzence, Dětská lidová muzika z Chrástu, Písečan z Písku, Šarvanci z Prahy, CM Jaroslava Čecha z Uherského Hradiště, Ostravica z Frýdku - Místku a vítězové soutěže Zpěváček 2004. Zahraničí zastupují soubory Schmerlitz z Německa, Karousel z Ruska, Orobico z Itálie, Ferguson ze Švédska a Saddleworth Morris Men z Anglie. Je zajištěn i bohatý doprovodný program.
Festivalové programy, které zajistí výše jmenované soubory, se budou odehrávat od čtvrtku do neděle v sále SPŠD, na scéně u Branky, na náměstí Republiky v Plzni a v kině Elektra. Tradiční jsou páteční dopolední výchovné koncerty v kulturním sále Střední průmyslové školy dopravní v Plzni. V samostatných vystoupeních se postupně představí všechny zahraniční soubory a Dětský dechový orchestr.V neděli dopoledne je v Plzni připraven Hlavní dětský pořad na scéně u Branky a vyvrcholením festivalu je odpolední Galaprogram v plzeňském kině Elektra. Ozdobou festivalu budou historické a krojované průvody se selskou jízdou. Pozornosti neunikne ani Staročeský jarmark, ukázky lidových řemesel a lidové gastronomie. Český rozhlas bude před zahájením festivalu vysílat Špalíčky lidových písní.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas s výrazným podílem Českého rozhlasu Plzeň, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a AK - televize západočeského regionu. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a řada dalších sponzorů.
Srdečně Vás zvou pořadatelé, kteří dělají všechno pro to, aby se vám v historicky významné západočeské metropoli při festivalových dnech líbilo a alespoň na chvíli zapomněli na své starosti.

Zpracoval: Václav Horčička 10.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2004 v 08:46 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA